Designed bY viSta ;x
Fiind uN clan mai now,quake - Team recruteaza membri clan
Nu ezita sa te inscri in acest clan,avem nevoie de ajutorul vostru !
Intra in comunitatea quAke - Team si distreaza-te alaturi de noi !

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Server Cs pe Pc slab

Go down 
AuthorMessage
Aleku

PostSubject: Server Cs pe Pc slab   Tue Jun 09, 2009 9:19 pm

PASUL 1 - Formatare

Daca a trecut mult timp de la ultima formtare a HDD-ului vostru ar fii cazul sa o mai faceti odata.Avem aici Tutorial instalare Windows. In timp HDD-ul acumuleaza o gramada de fisiere , oricat ar fii ele de mici care ii ingreuneaza viteza.Daca nu aveti un antivirus si rulati doar cu Firewallul Windowsului bineinteles ca sunteti plini de virusi.Asa ca Formatarea ar "renaste" HDD-ul vostru.

PASUL 2 - Configurare

Am vazut ca majoritatea dintre voi aveti multe jocuri si programe.Acestea ingreuneaza intr-un fel viteza HDD-ului , asa ca va sfatuiesc sa instalati doar programele si jocurile strict necesare.Proaspat formatat , dupa ce ati instalat driverele , puem trece la instalarea programelor.De ce avem nevoie: Un browser - Mozilla Firefox , Opera sau orice vreti voi.Dupa mine Internet Explorerul pe care vi-l ofera Windowsul este foarte slab.
Mai avem nevoie de un antivirus.Eu va recomand AVG Internet Security este un antivirus FREE care isi face update zilnic.Eu sunt foarte multumit de el.Vi-l recomand deoarece nu consuma multe resurse si nu ingreuneaza HDD-ul.
Ne mai trebuie un Nero , Daemon Tools si Winamp
Acum putem spune ca PC-ul nostru merge destul de bine.Trecem la pasul urmator.

PASUL 3 - Instalare Server

Acum ca avem PC-ul bine pus la punct trecem la instalarea serverului.
Daca aveti deja un server , ar fii bine sa faceti ceva curatenie in el.Am vazut ca majoritatea aveti in servere pluginuri FUN cum ar fii "Ultimate Sounds".Acestea fac LAG.Ce ne trebuie noua:i In primul rand AMXMODX deoarece este cel mai bun, un booster bun va recomand Booster Lite , niste pluginuri ce reduc lagul aveti aici un Pachet de 5 pluginuri ce reduc lagul si METAMOD.Nu exagerati cu pluginurile , sa aveti maxim 40 - 45 (inclusiv cele de baza).
Back to top Go down
View user profile

Server Cs pe Pc slab
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» No server response
» New online chess server, www.easychess.com
» Chess-Tournament-Results-Server
» FICS - Free Internet Chess Server
» No server response